Senior: CB Arteixo Duacode Sénior Masculino 2ª - Peleteiro Frutas Barreiro · 23/03/2019 18:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Senior: Carnicería Muiño costa da Morte - CB Arteixo Duacode Sénior Masculino 3ª · 24/03/2019 17:00 Pavillón Municipal - Cee || Junior: BV Asesores Los Rosales - CB Arteixo Duacode Júnior Masculino 2ª · 23/03/2019 20:00 Pavillón Los Rosales - A Coruña || Cadete: BV Asesores Los Rosales - CB Arteixo Duacode Cadete Feminino 2ª · 23/03/2019 16:00 Pavillón Los Rosales - A Coruña || Cadete: CB Arteixo Duacode Cadete Masculino 2ª - Top Quality Cars Cambre B · 24/03/2019 12:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Infantil: Santo Domingo Betanzos - CB Arteixo Duacode Infantil Feminino 2ª · 24/03/2019 10:00 Pavillón Municipal - Betanzos || Infantil: CB Arteixo Duacode Infantil Masculino 2ª - BBCA Tras do Castelo · 23/03/2019 16:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Alevín: Basquet Coruña U12/11 - CB Arteixo Duacode Alevín Masculino · 23/03/2019 09:30 Pazo dos Deportes - Arteixo || Benxamín: KFC Kulle Mixto - CB Arteixo Duacode Benxamín Mixto · 23/03/2019 11:00 Pazo dos Deportes - Arteixo

O CADETE MASCULINO CLASIFICA PARA A FINAL A CATRO DA COPA PRIMAVERA

Cadete Masculino
22 Maio 2018
O CADETE MASCULINO CLASIFICA PARA A FINAL A CATRO DA COPA PRIMAVERA
O CADETE MASCULINO CLASIFICA PARA A FINAL A CATRO DA COPA PRIMAVERA

Otra boa nova despois da clasificación do alevín feminino para a fase de ascenso á primeira división.

O cadete masculino clasificou para a final a catro da Copa Primavera despois de eliminar ao Liceo la Paz gañando os dous partidos dos cuartos de final (58-49 en Arteixo e 71-89 na pista coruñesa).

Un gran final para o equipo que ven de facer unha moi boa tempada despois de quedar terceiros do grupo na primeira fase da liga co un balance de 9 victorias e 5 derrotas e ser segundo no grupo segundo da segunda fase da liga con 4 victorias e 2 derrotas para acadar o sexto posto final na liga de segunda división.

Na Copa Primavera pasou a cuartos de final sendo o segundo cabeza de serie por ser o segundo equipo con mellor balance dos inscritos e, como xa se indicou ao principio, pasou claramente a eliminatoria.

A fase final celebrarase o vindeiro domingo 27 no Pavillón Elviña II da Coruña e as semifinais serán:

- ESCLAVAS - SANTA MARÍA DEL MAR ás 10:00 h

- BASQUET CORUÑA U15 - CB ARTEIXO DUACODE ás 12:00 h

A final será o tamén o domingo ás 17:00 h no mesmo Pavillón Elviña II entre os vencedores das semifinais.

 


Compartir en:

Anterior Seguinte
Esta web emprega cookies. Se continúas navegando entendemos que aceptas a nosa Política de cookies.