Senior: Santo Domingo Betanzos B - CB Arteixo Duacode Sénior Masculino 2ª · 20/01/2019 19:00 Pavillón Municipal - Betanzos || Senior: CB Arteixo Duacode Sénior Masculino 3ª - CB Laracha M3 · 18/01/2019 21:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Senior: CB Arteixo Duacode Sénior Masculino 3ª - Maristas Coruña · 20/01/2019 12:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Junior: CB Arteixo Duacode Júnior Masculino 2ª - Carballo a un Paso Artai EBX · 19/01/2019 18:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Cadete: CB Arteixo Duacode Cadete Feminino 2ª - Top Quality Cars Cambre · 20/01/2019 10:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Cadete: Santa María del Mar - CB Arteixo Duacode Cadete Masculino 2ª · 19/01/2019 10:00 Colexio Santa María del Mar - A Coruña || Infantil: BV Asesores Los Rosales - CB Arteixo Duacode Infantil Feminino 2ª · 19/01/2019 18:00 PavillónLos Rosales - A Coruña || Infantil: Maristas Champagnat - CB Arteixo Duacode Infantil Masculino 2ª · 20/01/2019 16:00 Colexio Maristas - A Coruña || Alevín: Jesuitinas - CB Arteixo Duacode Alevín Feminino · 19/01/2019 19:15 Pavillón Agra II Pista 2 - A Coruña || Alevín: CB Arteixo Duacode Alevín Masculino - Jesuitinas C · 19/01/2019 17:45 Pavillón Agra II Pista 1 - A Coruña

O CADETE MASCULINO CLASIFICA PARA A FINAL A CATRO DA COPA PRIMAVERA

Cadete Masculino
22 Maio 2018
O CADETE MASCULINO CLASIFICA PARA A FINAL A CATRO DA COPA PRIMAVERA
O CADETE MASCULINO CLASIFICA PARA A FINAL A CATRO DA COPA PRIMAVERA

Otra boa nova despois da clasificación do alevín feminino para a fase de ascenso á primeira división.

O cadete masculino clasificou para a final a catro da Copa Primavera despois de eliminar ao Liceo la Paz gañando os dous partidos dos cuartos de final (58-49 en Arteixo e 71-89 na pista coruñesa).

Un gran final para o equipo que ven de facer unha moi boa tempada despois de quedar terceiros do grupo na primeira fase da liga co un balance de 9 victorias e 5 derrotas e ser segundo no grupo segundo da segunda fase da liga con 4 victorias e 2 derrotas para acadar o sexto posto final na liga de segunda división.

Na Copa Primavera pasou a cuartos de final sendo o segundo cabeza de serie por ser o segundo equipo con mellor balance dos inscritos e, como xa se indicou ao principio, pasou claramente a eliminatoria.

A fase final celebrarase o vindeiro domingo 27 no Pavillón Elviña II da Coruña e as semifinais serán:

- ESCLAVAS - SANTA MARÍA DEL MAR ás 10:00 h

- BASQUET CORUÑA U15 - CB ARTEIXO DUACODE ás 12:00 h

A final será o tamén o domingo ás 17:00 h no mesmo Pavillón Elviña II entre os vencedores das semifinais.

 


Compartir en:

Anterior Seguinte
Esta web emprega cookies. Se continúas navegando entendemos que aceptas a nosa Política de cookies.