Senior: Calvo Artai - CB Arteixo Duacode Senior M 2ª Div · 15/12/2019 12:00 Pavillón Vila de Noia - Carballo || Senior: Basquet Coruña S - CB Arteixo Duacode Sénior M 3ª Div · 14/12/2019 18:00 Polideportiva Riazor 2 - A Coruña || Junior: CB Arteixo Duacode Júnior F 2ª Div - Santo Domingo Betanzos · 15/12/2019 12:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Junior: CB Arteixo Duacode Júnior M 2ª Div - Ortodix Basket Xiria Artai · 14/12/2019 18:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Cadete: CB Arteixo Duacode Cadete M 2ª Div - KFC Culleredo Azul · 14/12/2019 20:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Infantil: Turismo Carballo Artai Xiria - CB Arteixo Duacode Infantil F 2ª Div · 14/12/2019 16:00 Pavillón Bergantiños - Carballo || Infantil: CB Arteixo Duacode Infantil M 2 2ª Div - Santo Domingo Betanzos · 14/12/2019 16:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Infantil: Santa María del Mar A - CB Arteixo Duacode Infantil M 1 2ª Div · 14/12/2019 10:00 Colexio Santa María del Mar - A Coruña || Alevín: KFC Culleredo Azul - CB Arteixo Duacode Alevín F 2ª Div · 14/12/2019 12:30 Pazo dos Deportes P-1 - Arteixo || Alevín: CB Arteixo Duacode Alevín M 2ª Div - Franciscanos Coruña Masc · 14/12/2019 11:00 Pazo dos Deportes P-1 - Arteixo || Benxamín: CB Arteixo Duacode Benxamín F 2ª Div - Jesuitinas A · 14/12/2019 09:30 Pazo dos Deportes P-2 - Arteixo

O CADETE MASCULINO CLASIFICA PARA A FINAL A CATRO DA COPA PRIMAVERA

Cadete Masculino
22 Maio 2018
O CADETE MASCULINO CLASIFICA PARA A FINAL A CATRO DA COPA PRIMAVERA
O CADETE MASCULINO CLASIFICA PARA A FINAL A CATRO DA COPA PRIMAVERA

Otra boa nova despois da clasificación do alevín feminino para a fase de ascenso á primeira división.

O cadete masculino clasificou para a final a catro da Copa Primavera despois de eliminar ao Liceo la Paz gañando os dous partidos dos cuartos de final (58-49 en Arteixo e 71-89 na pista coruñesa).

Un gran final para o equipo que ven de facer unha moi boa tempada despois de quedar terceiros do grupo na primeira fase da liga co un balance de 9 victorias e 5 derrotas e ser segundo no grupo segundo da segunda fase da liga con 4 victorias e 2 derrotas para acadar o sexto posto final na liga de segunda división.

Na Copa Primavera pasou a cuartos de final sendo o segundo cabeza de serie por ser o segundo equipo con mellor balance dos inscritos e, como xa se indicou ao principio, pasou claramente a eliminatoria.

A fase final celebrarase o vindeiro domingo 27 no Pavillón Elviña II da Coruña e as semifinais serán:

- ESCLAVAS - SANTA MARÍA DEL MAR ás 10:00 h

- BASQUET CORUÑA U15 - CB ARTEIXO DUACODE ás 12:00 h

A final será o tamén o domingo ás 17:00 h no mesmo Pavillón Elviña II entre os vencedores das semifinais.

 


Compartir en:

Anterior Seguinte
Esta web emprega cookies. Se continúas navegando entendemos que aceptas a nosa Política de cookies.