Senior: Compañía de María - CB Arteixo Duacode Senior M 2ª Div · 15/02/2020 20:00 Compañía de María - Santiago || Junior: Emergal Formación CB Terra Chá - CB Arteixo Duacode Júnior F 2ª Div · 16/02/2020 17:00 Pavillón Vilalba || Junior: Basquet Coruña U17 - CB Arteixo Duacode Júnior M 2ª Div · 15/02/2020 10:00 Polideportivo Ventorrillo - A Coruña || Cadete: Turismo Caballo Artai EBX - CB Arteixo Duacode Cadete M 2ª Div · 16/02/2020 12:00 Pavillón Vila de Noia - Carballo || Infantil: Laracha Ferretería Carballido - CB Arteixo Duacode Infantil M 2 2ª Div · 15/02/2020 18:00 IES Agra de Leborís - A Laracha || Infantil: CB Arteixo Duacode Infantil M 1 2ª Div - Clínica Dental Noa García Xiria · 16/02/2020 12:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Alevín: Franciscanos Coruña - CB Arteixo Duacode Alevín F 2ª Div · 15/02/2020 11:00 Pazo dos Deportes Pista 1 - Arteixo || Alevín: CB Arteixo Duacode Alevín M 2ª Div - KFC Culleredo Amarillo · 15/02/2020 09:30 Pazo dos Deportes Pista 1 - Arteixo || Benxamín: Esclavas - CB Arteixo Duacode Benxamín F 2ª Div · 15/02/2020 09:30 Pazo dos Deportes Pista 2 - Arteixo

AS RAPAZAS DO CB ARTEIXO DUACODE Á FASE DE ASCENSO

Alevín Femenino
22 Maio 2018
AS RAPAZAS DO CB ARTEIXO DUACODE Á FASE DE ASCENSO
AS RAPAZAS DO CB ARTEIXO DUACODE Á FASE DE ASCENSO

Si!! Leedes ben!! O alevín feminino do club está clasificado para participar na fase de ascenso á liga galegaque se vai celebrar a vindeira fin de semana na localidadede A Estrada.

Despóis dunha liga regular con tan só 4 derrotas e 17 victorias as xogadoras arteixáns defenderán as cores do pobo nunha xuntanza onde estarán as mellores xogadorasen idade alevín de Galicia.

A regularidade foi a tónica habiltual do conxunto dirixidopor Iván García ó longo da tempada, con momentos de gran xogo, e outros ó mellor non tan brilantes, pero sempre cunha gran defensa, moita intensidade e moitoxogo de conxunto e a diversión por bandeira; sempre 3 verbas presentes:

VALIENTES-ELEGANTES e SOLIDARIAS

Tan só queda dar a norabóa ás nosas pequenas gladiadoras e desearlles que desfruten moito da experiencia e que teñan moita sorte:

ALEVÍN FEMININO CB ARTEIXO DUACODE TEMPADA 17/18

ANTÍA VILARIÑO

ZELTIA OTERO

SABELA CALVETE

GRACIELA ÁLVAREZ

CARLA NAYA

ANDREA SUÁREZ

XOANA MATO

MARTA POMBO

SCARLETT SANDIVAR (BENXAMÍN)

SIRA SOUTO (BENXAMÍN)

PAULA MIRA (BENXAMÍN)

UXÍA TOJA (BENXAMÍN)

 


Compartir en:

Anterior Seguinte
Esta web emprega cookies. Se continúas navegando entendemos que aceptas a nosa Política de cookies.