Senior: Compañía de María - CB Arteixo Duacode Sénior Masculino 2ª · 11/05/2019 17:00 Pavillón Marzán - Foz || Senior: CB Arteixo Duacode Sénior Masculino 3ª - Basquet Coruña S · 15/05/2019 21:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Junior: CB Arteixo Duacode Júnior Masculino 2ª - Liceo La Paz · 10/05/2019 20:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Cadete: BV Asesores Los Rosales B - CB Arteixo Duacode Cadete Feminino 2ª · 11/05/2019 12:00 Pavillón Cocheras - A Coruña || Infantil: CB Arteixo Duacode Infantil Feminino 2ª - Compañía de María B · 11/05/2019 10:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Infantil: CB Arteixo Duacode Infantil Masculino 2ª - Top Quality Cars Cambre · 11/05/2019 18:00 Pazo dos Deportes - Arteixo || Infantil: CB As Pontes - CB Arteixo Duacode Infantil Masculino 2ª · 12/05/2019 17:00 Pavillón Municipal As Pontes || Alevín: CB Montespiño B - CB Arteixo Duacode Alevín Feminino · 11/05/2019 12:30 Pavillón Agra II Pista 1 - A Coruña || Alevín: Peñarredonda - CB Arteixo Duacode Alevín Masculino · 11/05/2019 09:30 Pavillón Agra II Pista 1 - A Coruña || Benxamín: CB Arteixo Duacode Benxamín Mixto - KFC Culle Mixto · 11/05/2019 11:00 Pavillón Agra II Pista 1 - A Coruña

AS RAPAZAS DO CB ARTEIXO DUACODE Á FASE DE ASCENSO

Alevín Femenino
22 Maio 2018
AS RAPAZAS DO CB ARTEIXO DUACODE Á FASE DE ASCENSO
AS RAPAZAS DO CB ARTEIXO DUACODE Á FASE DE ASCENSO

Si!! Leedes ben!! O alevín feminino do club está clasificado para participar na fase de ascenso á liga galegaque se vai celebrar a vindeira fin de semana na localidadede A Estrada.

Despóis dunha liga regular con tan só 4 derrotas e 17 victorias as xogadoras arteixáns defenderán as cores do pobo nunha xuntanza onde estarán as mellores xogadorasen idade alevín de Galicia.

A regularidade foi a tónica habiltual do conxunto dirixidopor Iván García ó longo da tempada, con momentos de gran xogo, e outros ó mellor non tan brilantes, pero sempre cunha gran defensa, moita intensidade e moitoxogo de conxunto e a diversión por bandeira; sempre 3 verbas presentes:

VALIENTES-ELEGANTES e SOLIDARIAS

Tan só queda dar a norabóa ás nosas pequenas gladiadoras e desearlles que desfruten moito da experiencia e que teñan moita sorte:

ALEVÍN FEMININO CB ARTEIXO DUACODE TEMPADA 17/18

ANTÍA VILARIÑO

ZELTIA OTERO

SABELA CALVETE

GRACIELA ÁLVAREZ

CARLA NAYA

ANDREA SUÁREZ

XOANA MATO

MARTA POMBO

SCARLETT SANDIVAR (BENXAMÍN)

SIRA SOUTO (BENXAMÍN)

PAULA MIRA (BENXAMÍN)

UXÍA TOJA (BENXAMÍN)

 


Compartir en:

Anterior Seguinte
Esta web emprega cookies. Se continúas navegando entendemos que aceptas a nosa Política de cookies.